Hello! Today I want to show you one of the most iconic and probably the most ageless (54 years of production without constructive changes) instrument, but still with a modern design, which still remains almost the flagship of its brand.

Всім привіт! Сьогодні хочу показати вам один з найкультовіших і напевно найстаріший (54 роки виробництва без конструктивних змін) інструмент, але все ще з сучасним дизайном, який залишається майже флагманом свого бренду.

Lamy 2000 Black w|14K M nib (made in Germany) L01M

Важко визначити дизайн загальної форми одним словом, але скажу що він мабуть схожий на профіль стрімкого птаха (без ковпачка) і трохи схожий на Pilot Myu або Parker Falcon, але трохи пузатіший. Матеріал виготовлення корпусу і ковпачка – скловолокно чорного кольору, що називається Макролон, а грипу – сатинована нержавіюча сталь. Система заправкипоршнева (piston filler). Ковпачок на терті закривається з кліком наприкінці.

It is difficult to define the overall shape design in one word, but I will say that it is perhaps similar to the profile of a swift bird (without a cap) and a little similar to the Pilot Myu or Parker Falcon, but a little more bellied. The body and cap are made of black fiberglass called Makrolon, and the grip is satin-brushed stainless steel. The filling system is piston filler. The cap on friction with click when closes.

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

Насправді матеріал грипу змішаний, двоскладовий, де основа виготовлена з нержавіючої сталі та накладкою з макролону перед з’єднанням з барелем. З яких міркувань він зроблений двоскладовим незрозуміло, технологічно зручніше було б зробити цю частину єдиним цілим, при цьому дизайн навряд чи постраждав би. На корпусі є невелике прозоре оглядове віконце, що складається з 4х секцій для контролю рівня чорнила. Застибування ковпачка відбувається за допомогою сталевих “вушок”, які встановлюються між грипом та барелем. На ручці приводу поршня, в торці, розташований невеликий сталевий медальйон, колись на ньому був логотип моделі – L.

In fact, the material of the grip is a mixed, two-piece, where the base is made of stainless steel with a Makrolon overlay before connecting to the barrel. From what considerations it was made two-part is unclear, it would be technologically more convenient to make this part a single whole, while the design would hardly suffer. On the barrel there is a small transparent window consisting of 4 sections to control the ink level. The cap is snapped into place by means of steel “ears” that are installed between the grip and barrel. On the piston knob at the top, there is a small steel medallion, once the model’s logo was located on it – L.

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

Ковпачок прикрашений лише сталевим кліпом, виконаним у стилі загального дизайну. Збоку, на кліпі, розташувався непомітний напис бренду Lamy, а на внутрішній стороні “заховалась” країна походження – Germany 1.

The cap is decorated only with a steel clip made in the style of the general design. On the clip side there is an inscription of the Lamy brand, and on the bottom, the country of origin – Germany 1.

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

Перо: золоте, 14-каратне, розмірності М, вкрите платиною. Перо дуже мале, не типової для Lamy форми, але приємно пружне з дуже гладким ковзанням. Перше що спадає на думку бачачи перо це порівняння з іншим дуже маленьким пером у моделі Parker 100. Перо, як і в інших моделях Lamy, кріпиться до фідера за допомогою вушок. На перо нанесені лише проба золота – 585 та ім’я бренду – LAMY.

The nib: gold, 14k, size M, platinum plated. The nib is very small, not typical for Lamy, but pleasantly resilient with a very smooth glide. The first thing that comes to mind when looking at the nib is a comparison with another very small nib in the Parker 100. The nib, as with other Lamy models, is attached to feed by slides. On nib imprints only 585 (gold sample) and the brand name is LAMY.

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

Загальні розміри інструменту: довжина у закритому стані – 142 мм, при знятому ковпачку – 124 мм. Діаметр корпусу – 13.2 мм, а в місці хвату – від 11мм до 9.5 мм. Повна вага не заправленої ручки – 25.75 г, без ковпачка – 16.75 г.

Overall dimensions: full length is – 142mm, without cap – 124mm. Body diameter – 13.2mm, and at the grip – from 11mm to 9.5mm. The total weight of unfilled tool is 25.75g, and without a cap – 16.75g.

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

Хвилинки історії:
Джозеф С. Ламі (Joseph C. Lamy) був директором експорту Parker до 20-х років. У 1927 році він повертається в Гейдельберг як генеральний директор Parker Germany, яка інвестувала велику суму у відому німецьку компанію Osmia з планами на виробництво Duofold у Німеччині. Однак тандему двох компаній не судилося довго співпрацювати тому що в 1929 за малого попиту, компанія Parker відкликала свої інвестиції тим самим поставивши компанію Osmia на межу банкрутства. Джозеф Ламі подає у відставку і переїжджає до Берліна, щоб відкрити свою власну компанію з виробництва ручок з целулоїду під брендом “Orthos Fullhalterfabrik CJ Lamy”. Зовні ручки були дуже схожі на Parker Duofold, але з широкою гамою кольорів і вироблялися в двох розмірах, а в 1933 році Ламі отримав перший патент на комбіновану ручку-олівець і запускає у виробництво велику ручку, яка повинна була конкурувати з Duofold. Усі ручки цього періоду продавалися під брендом “Orthos”.
Гарне бізнес чуття ринку підказало Джозефу Ламі потенціал пластику і тому він купує компанію розробника пластику “Artus Fullaltergesellschaft Kaufmann und Co.”. З придбанням нової технології починається виробництво і нових пластикових ручок з новою (запатентованою) системою наповнення – поршневою, під уже новим брендом “Artus”. Однак неясно, чи почалося виробництво цих пластикових ручок із придбання “Artus Fullaltergesellschaft Kaufmann und Co.” (приблизно 1939) або тільки після війни. Так само неясно коли компанія перестала використовувати торгову марку Orthos, але принаймні до 1941 бренди існували паралельно, навіть після перенесення виробництва в 1940 році.

У наступні роки асортимент поповнювався новими моделями, такими як Artus Rekord, Perfect, Favorit, Ballit, Schulüller, Prinz, Junior. Artus зосередився на виробництві економічних та функціональних ручок з орієнтацією на студентський/шкільний ринок. У 1949 році Artus був перейменований на C. Josef Lamy GMBH, при цьому Джозеф Ламі налагодив продаж своїх інструментів за допомогою пошти обминаючи дилерську мережу канцелярських товарів. У такому вигляді бренд проіснував до 1972 року. Однак лише в 1952 році компанія випустила на ринок першу ручку під брендом Lamy – модель Lamy 27 з поршневим наповнювачем і напівзакритим пером, що нагадує дизайн Parker 51. Незважаючи на подібний дизайн, Lamy 27 була ручкою зі своєю індивідуальністю та ноу-хау, фідер названий як Tintomatic використовується і донині – ця та сама відома нам форма фідера, де чорнильний канал захований під спеціальною вкладкою завдяки чому забезпечується постійний потік чорнила незалежно від змін температури та тиску.

І ось ми підійшли до найактуальнішого – у 1966 році компанія створила те, що вважається її шедевром навіть зараз – Lamy 2000. Для реалізації цієї ручки Ламі звернувся до Герда А. Мюллера (Gerd A. Müller), відомого промислового дизайнера, послідовника руху Bauhaus – “форма слідує за функцією”. Як матеріал був обраний новий інноваційний продукт – макролон, полікарбонатна пластмаса армована скловолокном. Оснащена поршневим механізмом наповнення ручка вважається одним із найкращих прикладів сучасного дизайну і досі за простоту форм та функціональність рішення. У наступні роки Ламі завжди стежив за течіями в дизайні і створював функціональні та нестандартні ручки не звертаючи уваги на ринок люксових аксесуарів, але і не виробляючи дешевих одноразових предметів (подібно до BIC), з мінімальними необхідними витратами. Компанії Lamy вдалося залишитися на ринку письмового приладдя завдяки її здатності створювати сучасний дизайн і неповторний дизайн нарівні з прямим призначенням предметів письма.

Колеги на ФПН провели невелике (велике) дослідження щодо незначних ітерацій дизайну моделі і ось що вийшло:

 • Перше покоління має логотип L на диску розташованому в торці ручки поршня. На кліпі відсутній імпринт Lamy на боці. На нижній кромці ковпачка нанесено “Lamy 2000 W. Germany”. Кінчик кліпу виконан у вигляді кульки. Розмір пера нанесений на нижню частину секції трохи нижче за «вушки».
 • Друге покоління також має L на диску ручки поршня. На бічній межі кліпу з’явилося ім’я бренду Lamy, а W. Germany» на нижній стороні кліпу. Затискач суцільнолитой з механічною обробкою.
 • Третє покоління втратило лого L у торці. Ім’я бренду розташоване на бічній грані затиску а на внутрішній поверхні Germany 1 або Germany 2. Затискач суцільнолитий, трохи більший, з механічною обробкою.
 • Четверте покоління практично ідентично третьому, але секція цільнолита і однорідна в районі дихального отвору (у ранніх версіях це була пластикова вставка).

Крім цього, ще є кілька спеціальних видань присвячених Міленіуму (2000), 50-річчю моделі(2016) та 100-річчю напряму Bauhaus(2019).

Minutes of history:
Joseph C. Lamy was Parker’s Export Director until the 1920s. In 1927 he returned to Heidelberg as general manager of Parker Germany, which had invested a large sum in the famous German company Osmia with plans to manufacture Duofold in Germany. However, the tandem of the two companies was not destined to cooperate for a long time, because in 1929, due to low demand, Parker withdrew its investment, thereby putting Osmia on the brink of bankruptcy. Joseph Lamy resigns and moves to Berlin to start his own celluloid pen company under the Orthos Fullhalterfabrik CJ Lamy brand. Overall, the pens were very similar to the Parker Duofold, but with a wide range of colors and were produced in two sizes, and in 1933 Lamy received the first patent for a combined pencil-pen and launched a large pen that was supposed to compete with the Duofold. All pens from this period were sold under the Orthos brand.
Joseph Lamy’s good business sense of the market prompted the potential of plastic and therefore acquires the plastic development company Artus Fullaltergesellschaft Kaufmann und Co.. With the acquisition of a new technology, the production of new, plastic handles with a new (patented) piston filling system begins, under the new brand “Artus”. However, it is unclear whether the production of these plastic pens began with the acquisition of “Artus Fullaltergesellschaft Kaufmann und Co.” (around 1939) or only after the war. It is also unclear when the company stopped using the Orthos trademark, but at least until 1941 the brands existed in parallel, even after the production was transferred in 1940.

In subsequent years, the range was replenished with new models, such as Artus Rekord, Perfect, Favorit, Ballit, Schulüller, Prinz, Junior. Artus has focused on the production of economical and functional pens with a focus on the student / school market. In 1949, Artus was renamed C. Josef Lamy GMBH, and Joseph Lamy set up mail-order sales of his instruments bypassing the stationery dealer network. In this form, the brand existed until 1972. However, in 1952, the company launched the first pen under the Lamy brand – the Lamy 27 with piston filler and semi-closed nib reminiscent of the Parker 51 design. Despite a similar design, the Lamy 27 was a pen with its own personality and know-how, the feed named as Tintomatic used to this day – this is the same form of feed we know, where the ink channel is hidden under a special tab, which ensures a constant flow of ink regardless of temperature changes and pressure.

And now we come to the most relevant – in 1966 the company created what is considered its masterpiece to this day – Lamy 2000. To realize this pen, Lamy turned to Gerd A. Müller, a famous industrial designer, a follower of the movement Bauhaus – “form follows function”. A new innovative product was chosen as the material – Makrolon, a glass fiber reinforced polycarbonate plastic. Equipped with a piston filling mechanism, this pen is considered one of the best examples of modern design to this day for its simplicity of form and functionality of the solution. In the following years, Lamy always followed the trends in design and created functional and non-standard pens without paying attention to the luxulry accessories, but also not producing cheap disposable items (like as BIC), with minimal necessary costs. Lamy has managed to stay in the writing market thanks to its ability to create modern and unique designs as well as the direct purpose of writing tools.

Some FPNers conducted a small (large) study on minor iterations of the model design and this is what at results:

 • The first generation has the L logo on the disc located at the end of the piston knob. The clip lacks the Lamy imprint on the side. “Lamy 2000 W. Germany” is printed on the lower edge of the cap. The clamping part of the clip is made in the form of a ball bearing. The nib size is marked on the bottom of the section just below the “ears”.
 • The second generation also has an L on the piston knob disc. The brand name Lamy appeared on the side of the clip, and W. Germany on the underside of the clamp. The clamp is solid-cast with machining.
 • The third generation has no L logo on the knob top. The brand name is located on the clip side and on the underside surface “Germany 1” or “Germany 2”. The clip is solid, slightly larger with machining.
 • The fourth generation is almost identical to the third, but the section is solid in the area of ​​the breathing hole (in earlier versions it was a plastic insert).

In addition, there are also several special editions dedicated to the Millennium (2000), the 50th anniversary of model (2016) and the 100th anniversary of the Bauhaus (2019).

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

Зазвичай перед кожним оглядом або тестом я повністю розумію ручку і роблю або повну, або часткову профілактику, але в даному випадку я вирішив перевірити як інструмент працює “з коробки”, тому що це майже флагман компанії.

Usually, before each review or test, I completely(or partial) disassemble the pen and do full or partial service(clear), but in this case I decided to check how the tool works from “out of the box”, because this is almost the company’s flagship.

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

Ширина ординарної лінії прямою стороною становить 0,55-0,6 мм, невеликий натиск дозволяє збільшити лінію до 1,0 мм. Зворотний бік пише дуже сухо і дає лінію близько 0.15мм.

The width of an ordinary line by right side is 0.55-0.6mm, a slight pressure allows you to increase the line to 1.0mm. The reverse side writes very dry and has a line of about 0.15mm.

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

Зрештою: для мене дуже неоднозначний інструмент. Я довго думав що мені про нього написати? З одного боку цікавий, красивий, історичний та сучасний вигляд з дуже незвичайним матеріалом, з іншого боку, поки я малював тестовий ескіз я разів 20 хотів кинути його об стіну. Ручка то пише, то не пише, при цьому перо завжди вологе і з чорнилом – дуже часто вона відмовлялася писати по написаному, а для малюнка це важливо. Чим гладше папір, тим більше проблем. Загалом я був засмучений та здивований і злий за своє рішення купити цю ручку. Але коли я готував поста та шукав інформацію по модель я випадково потрапив на Амазон і прочитав кілька коментарів – так один настільки точно відображає мої відчуття що я дозволю собі його просто скопіювати сюди – автор ніби стояв у мене за спиною або сидів у мені 🙂 – дякую Rennysoncemann.

“Купуючи даний інструмент, як флагмана компанії я намагався ігнорувати рекламні гасла типу “Ви можете витратити більше (набагато більше), але кращого письменника ви не знайдете”, але зовнішній вигляд мене приваблював своєю незвичністю та нестандартністю. Що ж, мій Pilot Capless був дешевшим і працює краще, ніж цей Lamy Не те щоб Lamy був поганий, але проблема є в сумно відомій “солодкий плямі” (sweetspot) Lamy 2000. Якщо ви не можете тримати ручку під певним (точним) кутом, вона буде робити пропуск і це дуже неприємно дратує, при чому досить швидко. А ручку утримувати в правильному положенні дуже непросто, тому що перо важко побачити і немає чітких орієнтирів на секції, щоб допомогти це зробити (від мене: як мені все це нагадує Parker 100, але цей хоч писав без проблем:)) Звичайно це не кінець світу, але робить ручку більш складною у використанні, ніж будь-яку іншу.Чи варто це клопоту? Можливо, для деяких людей, але не для мене. Якщо ви правильно тримаєте перо то воно пише дуже гладко, але я не зацікавлений у тому, щоб так сильно зосереджуватися на тому, як тримати ручку, а не те, що їй робити. Є багато інших пер, які пишуть так само добре, як L2K, не вимагаючи ідеального положення.
В Інтернеті багато сказано про “солодку пляму” Lamy 2000 – у Goulet Pens навіть є відео, присвячене цій проблемі (Google “Lamy 2000 Sweet Spot Video”), а це ознака того, що L2K вже придбав цю репутацію і це не випадкова вада. У цих постах міститься безліч тверджень, які зводяться в основному до наступного: ручка темпераментна; ви повинні тримати її правильно, щоб вона була “щасливою”; якщо ви не зробите її “щасливою”, вона буде “злитися на вас”. У відео Goulet далі йдеться, що форма кінчика (заточування пера) є причиною цієї вузької зони найкращого дотику, хоча (на відміну від мене) вони не вважають це дефектом. Тим не менш, вони ніколи не згадують про якісь переваги цього «кумедного» заточування, вона не робить перо краще, але легко може завдати вам щкоди. А зрештою маленьке, важко помітне перо тільки посилює проблему.
У нашому світі є предмети, які важко використовувати, але вони мають чудові характеристики при правильному використанні – на думку спадають Феррарі або скакові коні, – але перо Lamy 2000 не працює краще за будь-яке інше якісне перо, незважаючи на його темперамент. Так у чому “зміст”?
Хоча ручка мене розчарувала, я вирішив залишити її – вона виглядає класно і працює досить добре, коли я достатньо зосереджений, щоб вона залишалася “щасливою”. Однак, якщо я втомився або відчуваю себе сварливим, я використовуйте іншу ручку, яка не є такою вимогливою.
Незважаючи на мої проблеми з Lamy 2000, це, тим не менш, найкращий Lamy, який у мене колись був! У минулому я купив кілька дешевих ручок Lamy – Safari, Vista, Al-Star, Joy, а також кілька додаткових (сталевих) пер – і всі вони без винятку відстійні, сухі та непостійні, іноді взагалі важко змусити працювати, в основному сміття. Для порівняння, L2K – перлина, його справді можна використовувати…”

Мені як і автору відгуку не щастило з тими Ламі, що були у мене і якби я не вмів це виправляти, то я мабуть теж би “поставив хрест” на даному бренді особливо після таких проблем з флагманом. Однак я не робитиму цього, оскільки для мене це не проблема, а дизайн інструментів компанії завжди відрізняється індивідуальністю. Поки що я переконую себе, що мені не щастить:).

At the end: for me, a very controversial tool. I thought for a long time what should I write about it? On the one hand, this is an interesting, beautiful, historical and modern tool with very unusual material, on the other hand, while I was drawing a test sketch, I wanted to throw it against the wall 20 times. The nib sometimes writes, sometimes does not write, while the feed and nib is always wet with ink – very often it refused to write onthe already written place, but this is important for a drawing. When smoother the paper, then more problems. In general, I was upset, bewildered and angry about my decision to buy this pen. But when I was preparing a post and looking for information by this model, I accidentally got to Amazon and read several comments – and so one of them reflects my feelings so accurately that I will allow myself to just copy it here – the author seemed to be standing behind me or sitting in me 🙂 – thanks to Rennysoncemann.

“When buying this tool, as the flagship of the company, I tried to ignore advertising slogans like” You can spend more (much more), but you will not find a better writer “, but the appearance attracted me with its uniqueness and non-standard. Well, my Pilot Capless was cheaper and it works better than this Lamy. Not that the Lamy is bad – the problem is that infamous Lamy 2000 “sweet spot”. If you cannot hold the pen at a certain (exact) angle, it will skip and that very unpleasantly annoying, and quite quickly. And it is very difficult to hold the pen in the correct position, because the nib is difficult to see and there’s no well defined grip section, which might have helped a little (from me: how it all reminds me of the Parker 100, but this one even wrote without problems :)). Of course it is not the end of the world, but it makes the pen more difficult to use than any other. Is it worth the hassle? Maybe for some people, but not for me. If you hold the pen correctly, this pen writes very smoothly, but I’m not interested in focusing so much on how to hold the pen rather than what to writes with pen. There are many other nibs out there that write as well as the L2K without requiring an ideal position.
Much has been said on the Internet about the Lamy 2000 sweet spot – Goulet Pens even has a video on this issue (Google “Lamy 2000 Sweet Spot Video”), which is a sign that L2K has already acquired this reputation with flaw. These posts contain many statements, which basically boil down to the following: the pen is temperamental; you have to hold it right in order for pen to be “happy”; if you don’t make nib “happy,” pen will “be mad at you”. The Goulet video goes on to say that the grind of the nib is responsible for this narrow sweet spot, although (unlike me) they don’t consider it a defect. Still, they never cite any advantages to this “funny” grind – it doesn’t make the pen write any better – just that it can cause you grief. And in the end, a small, hard-to-see nib only exacerbates the problem.
There are items in this world that are difficult to use, but do have superior performance when used well – Ferraris and racehorses come to mind – but the Lamy 2000 nib doesn’t perform any better than any quality gold nib, in spite of its temperamental nature. So what’s the “point”?
Although I’m disappointed with the pen, I’ve decided to keep it – it looks kind of cool, and works pretty well when I’m focused enough to keep it “happy”. However if I’m tired or feeling grumpy I use a different pen that isn’t as demanding.
In spite of my problems with the Lamy 2000, it’s nevertheless the best Lamy I’ve ever had, by far! I’ve bought several cheap Lamy pens in the past – Safari, Vista, Al-Star, Joy, plus several extra (steel) nibs – and without exception they all suck, dry and skippy, sometimes hard to get to work at all, basically junk. By comparison the L2K is a jewel, it’s actually usable … “

I, like the author of the review, had no luck with the Lamy that I had, and if I didn’t know how to fix it, then I would probably also “give up” on this brand, especially after such problems with the flagship. However, I will not do this, since this is not a problem for me, and the design of the company’s tools is always different from other. While I convince myself that I am just no luck with Lamy pens yet:).

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

update 1

Сьогодні як перший апдейт зовнішній вигляд ритейлової упаковки.

Today, as the first addon, the retail packaging.

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

update 2

Я ще не вирішив що я далі робитиму з цим пером. Можливо я просто приберу проблему sweetspot’а, можливо я переточу в менший розмір, а можливо я зроблю гарний італік, оскільки форма пера це дозволять зробити. Але я вирішив зробити фотографії заводського стану пера.

I have not yet decided what I will do next with this pen. Maybe I’ll just fixed sweetspot problem, maybe I’ll regrind to a smaller size, or maybe I’ll make a nice Italic nib as the shape of this nib will allow it. But I decided to take photos of the factory grind of nib.

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

update 3

Як третій апдейт нутрощі грипу з “ключом” для фідера як розширення кругозору:)

As a third addon, what does look the insides of the grip (with “key” for feed) for the general community experience 🙂

Lamy 2000 Matte black 14K M. Lenskiy.org

update 4

В якості останнього апдейта, традиційно ескіз:) As the last addon, traditionally a sketch 🙂

I am not young enough to know everything.

Oscar Wilde

Portrait of old man in turban. Lenskiy.org

Portrait of old man in turban. Lenskiy.org

Portrait of old man in turban. Lenskiy.org

На цьому все! Сподіваюся мій досвід комусь стане у нагоді.

That’s all! I hope my experience is useful to someone.

 


update 14.12.2021

Ще один Lamy 2000 опинився в моїх руках, але з більш тонким пером EF, тому дозволю собі доповнити пост, незначними доповненнями та новим тестом.

Another Lamy 2000 ended up in my hands but with a thinner EF nib, so I will allow myself to add this post with minor updates and new test.

Lamy 2000 Black w|14K EF nib (made in Germany) L01EF

Модель нічим не відрізняється від описаної вище, крім розмірності самого пера.

The model is no different from the described above, with the exception of the nib dimension.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Перо: золоте, 14 каратне, покрите платіной. За формою абсолютно ідентичне тому, що вище, але, на відміну від раніше представленого – абсолютно жорстке. На перо нанесені: розмірність – EF, проба золота – 585 та ім’я бренду – LAMY.

The nib: 14 karat solid gold, platinum-plated. In form, it is absolutely identical to the one above, but, unlike the previously, it is absolutely rigid(hard). On the nib are applied: dimension – EF, gold samples – 585 and brand name – LAMY.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Фідер не ідентичний, але подібний до молодших моделей і має схожу систему кріплення пера – на вушках. Чорнильний канал також захований усередині фідера і прикритий пластиковою планкою, і на поверхню виходить лише в районі дихального отвору.

The feed is not identical, but it is similar to the younger models and has a similar nib mounting systemon a slide. The ink channel is also hidden inside the feeder and covered by plastic strip, and it comes out on the surface only under the breathing hole.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Дана ручка пролежала довгий час у столі заправленої та забутої, через що чорнило повністю висохло і заклинило поршневу систему. Ручка була розібрана, повністю промита, змащена та перевірена у роботі.

This pen lay for a long time in the table filled and forgotten, which is why the ink completely dried out and stucked piston. This pen has been disassembled, completely cleaned, lubricated, assembled and tested.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Ширина ординарної лінії прямою стороною становить 0.4мм, ймовірно це пояснюється чорнилом Noodlers Ottoman Azure, що більш текучи. Подача рясна, лінія волога. Натиск дозволяє збільшити цю лінію лише до 0.6мм за рахунок ще більшої подачі. Ковзання гладке. Зворотний бік традиційно надмірно гострий, після додаткового полірування видає помірнішу лінію з шириною 0.3мм.

The ordinary line width by the right side is 0.4mm, probably due to the more flowing Noodlers Ottoman Azure ink. The flow is abundant, the line is wet. Pressing allows this line to be increased to 0.6mm due to an even more flow ink. The slide is smooth. The reverse side is traditionally extremely sharp, after additional polishing it gives out a more moderate line with a width of 0.3mm.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

В решті: як мені сказав власник це не орігінальне перо, що було замінено в офіційному сервісі. З одного боку це перо без описаної вище хвороби “солодкої плями” і пише без проблем у будь-яких напрямках, але з іншого боку воно втратило всю красу м’якого пера і перетворилося на сумне ординарне. У мене немає ніякої інформації про те чи регулярні ці властивості сучасних пер або це випадкові (виключні), хоча безперечно жорстке перо мені подобається менше м’якого, що було раніше.

At the end: as the say me owner, this is not a original nib, which was replaced in the official service. On the one hand, this nib does not have famous “sweet spot” disease described above and writes without any problems, but on the other hand it has lost all the charm of the soft nib and turned into a sadenly ordinary one. I don’t have any information about whether this is a regular feature of last modern nibs or if it is random (exceptional), but definitely a hard nib I like much less than what was before, soft.

update 6

Фотографія пера крупно.

A magnify photo of nib.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

update 7

Pen in hand

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

update 8

Дуже яскрава міміка Стіва Бушемі, якнайкраще відображає моє враження від властивостей цього пера порівняно з випробуваним раніше:)

Steve Buscemi’s very bright facial expressions reflect my impression of the properties of this nib in the best possible way compared to the previously tested 🙂

Steve Buscemi. Lenskiy.org

Steven Vincent Buscemi is an American actor and filmmaker. He is known for his roles in Quentin Tarantino’s Reservoir Dogs (1992), Robert Rodriguez’s Desperado (1995), Simon West’s Con Air (1997), Michael Bay’s Armageddon (1998), the black comedy Ghost World (2001), Tim Burton’s drama Big Fish (2003), and Armando Iannucci’s political satire The Death of Stalin (2017). Buscemi is also known for his many collaborations with the Coen brothers, having appeared in six of their films: Miller’s Crossing (1990), Barton Fink (1991), The Hudsucker Proxy (1994), Fargo (1996), The Big Lebowski (1998), and Paris, je t’aime (2006).
Buscemi has also had a prolific career in television. From 2010 to 2014, Buscemi starred in the lead role as Enoch “Nucky” Thompson in the critically acclaimed HBO television series Boardwalk Empire created by Terence Winter. His performance earned him two Screen Actors Guild Awards, a Golden Globe and two nominations for an Emmy Award. His other television roles include The Sopranos (2004, 2006), 30 Rock (2007–2013), Portlandia (2014–2017) and Miracle Workers (2019–present). Buscemi starred in a leading role in comedian Louis C.K.’s tragicomedy web series Horace and Pete (2016). He made his directorial film debut with Trees Lounge (1996), which he also wrote and starred in. Following this, he directed Animal Factory (2000), Lonesome Jim (2004), and Interview (2007).
Buscemi has worked prominently in animation, including voice-work for Randall Boggs in the Monsters, Inc. film franchise (2001–2021), Wesley in Home on the Range (2004), Horace Nebbercracker in Monster House (2006), Templeton the Rat in Charlotte’s Web (2006), Scamper in Igor (2008), Bucky the Hamster in G-Force (2009), Wayne the Werewolf in the Hotel Transylvania film franchise (2012–present) and Francis E. Francis in The Boss Baby (2017).

Steve Buscemi. Lenskiy.org

Стівен Вінсент Бушемі (Steven Vincent Buscemi) – американський актор, режисер та колишній пожежник. Лауреат премій «Еммі» та «Золотого глобуса». Популярність Бушемі принесли такі фільми, як «Прощальні погляди» (1986), «Нью-Йоркські історії» (1989), «Таємничий поїзд» (1989), «Скажені пси» (1992), «Відчайдушний» (1995), «Повітряна» в’язниця» (1997), «Армагеддон» (1998), «Сіра зона» (2001), «Примарний світ» (2001), «Велика риба» (2003) та «Смерть Сталіна» (2017). Він також відомий у співпраці з братами Коен, у яких знявся у фільмах «Перехрестя Міллера» (1990), «Бартон Фінк» (1991), «Підручний Хадсакера» (1994), «Фарго» (1996) та «Великий Лебовскі» ( 1998).
На телебаченні Бушемі відомий завдяки ролі Еноха «Накі» Томпсона у кримінальному серіалі HBO «Підпільна імперія» (2010—2014), що принесла йому премію «Золотий глобус», дві премії Гільдії кіноакторів США, а також дві номінації на «Еммі».
Бушемі дебютував як режисер у 1996 році, з фільмом «Під покровом крон». Він також зняв фільми «Звірофабрика» (2000), «Самотній Джим» (2005) та «Інтерв’ю» (2007), та епізоди таких серіалів, як «Вбивчий відділ», «Клан Сопрано», «В’язниця Оз», «Студія 30 » та «Сестра Джекі».

Steve Buscemi. Lenskiy.org

 


update 17.03.2023

Один з моїх клієнтів звернувся до мене з проханням знайти та придбати йому Lamy 2000  з пером EF та перевірити, щоб він міг заправити та користуватись без жодних проблем. Так в моїх руках з’явився ще один  L2K для доповнення бази знань.

One of my clients asked me to find and buy him Lamy 2000 with EF nib and check that he could fill and use pen without any problems. So, in my hands another L2K for update knowledge base.

Lamy 2000 Black w|14K EF nib (made in Germany) L01EF

Зовнішній вигляд повністю ідентичний до описаних вище.

The exterior is completely identical to the above.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Із цікавого те що перо так саме жорстке як і в попередньому EF, тож я не знаю чи пов’язано це з розмірністю пера або з роком випуску, бо інші пера яки я зустрічав на L2K були приємно м’якими, але жодне з них не було розмірністю EF.

From the interesting thing that this nib is as hard as in the previous EF, so I do not know whether it is related to the tip dimension or by year of production, because the other nibs I tested on L2k were pleasantly soft but none of them was an EF dimension.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Ще одна відмінність від попередніх оглядів: на внутрішній стороні кліпа у цієї ручки Germany 2.))

Another difference from previous reviews: on the back side of the clip imprinted is Germany 2.))

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Решта частин така сама як в описах вище. The rest parts are the same as in the descriptions above.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Ручка була придбана як б/у, тому повністю обслугована та після цього протестована. Тестове чорнило: Diamine Pumpkin.

The pen was purchased as used so has been fully serviced and tested afterwards. Test ink: Diamine Pumpkin.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Ширина лінії прямою стороною становить 0.4 мм, натиск дозволяє збільшити цю лінію до 0,6 мм. Зворотний бік пише лінією в 0.25 мм. Прямою стороною лінія вологіша за нормальну.

 The line width by right side is 0.4 mm, and pressure allows to increase this line to 0.6 mm. The reverse side is written with a line of 0.25 mm. The flow by right side is moderate++.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

update 10

Збільшене фото пера. The magnify of the nib.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

update 11

На останок тестовий ескіз.
Під Бахмутом загинула волонтер, військовослужбовець та бойова медикиня 93 бригади “Холодний Яр” Яна (“Яра”) Рихлицька. Це сталося під час евакуації поранених у п’ятницю, 3 березня. Яна рівно місяць не дожила свого 30-річчя.

Finally, a test sketch.
Yana (“Yara”) Rykhlytska, a volunteer, solder and combat medic of the 93rd “Kholodny Yar” brigade, died near Bakhmut. It happened during the evacuation of the wounded on Friday, March 3. Yana’s 30th birthday was exactly one month away.

Yana (Yara) Rykhlytska. Lenskiy.org

Яна Рихлицька народилася 2 квітня 1993 року у Вінниці. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона працювала в IT-компанії. З 24 лютого 2022 року почала активно волонтерити, а у травні пішла служити парамедиком до Збройних сил, де врятувала чимало життів.

Yana (Yara) Rykhlytska. Lenskiy.org

Yana Rykhlytska was born on April 2, 1993 in Vinnytsia. Before russia’s full-scale invasion of Ukraine, she worked in an IT company. From February 24, 2022, she started actively volunteering, and in May she went to army as a paramedic in the Armed Forces of Ukraine, where she saved many lives.

Yana (Yara) Rykhlytska. Lenskiy.org

Слава Україні! Героям слава! Glory to Ukraine! Glory to heroes!

 


update 15.04.2023

Ще одна ручка та черговий досвід.

Another pen and another drop to experience.

Lamy 2000 Black w|14K EF nib (made in Germany) L01EF

Зовнішній вигляд повністю ідентичний до описаних вище. Звичайною стороною перо писало доволі гладко без проблем, зворотний бік шкрябав та зовсім не писав. Пісоя налаштування протестував чорнилом Monteverge Amethyst з серії Gemstone.

The exterior is completely identical to the above. The normal side of the nib wrote quite smoothly without problems, the reverse side scratched and did not write at all. After adjusting, tested by Monteverde Amethyst from Gemstone series.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Ширина лінії прямою стороною становить 0.4 мм, натиск дозволяє збільшити цю лінію до 0,6 мм. Зворотний бік пише лінією в 0.2 мм. Прямою стороною лінія вологіша за нормальну.

 The line width by right side is 0.4 mm, and pressure allows to increase this line to 0.6 mm. The reverse side is written with a line of 0.2 mm. The flow by right side is moderate++.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

В решті: я вже не пам’ятаю яка за рахунком ця ручка, але кожна модель з пером EF має значно жорсткіше перо ніж ті що мені зустрічались з М та B, і це дивно, бо я розумію що матеріал однаковий. Другий момент те що в котрий раз поспіль перо з розміром EF пише як європейська F з доволі вологою подачею. Але в решті ручка непогана, хоча для моєї руки занадто легка. Я би бажав, щоб її вага була десь по середині між макролоновою та з нержавіючої сталі.

At the end: I don’t remember how much these nibs I tested yet, but every model with EF nib has a much harder nib than the ones I’ve seen with M or B nib, and it’s strange, because I understand that the material is the same. The second point is that once again, a nib with EF size writes like a western F with a rather wet flow. But at the rest, this pen is not bad, although it is too light for my hand. I would like it weight to be somewhere in the middle between macrolon and stainless steel versions.

Lamy 2000 Matte black 14K EF. Lenskiy.org

Тестовий ескіз: командир роти вогневої підтримки 49-ї ОМБр Артур Асадов (Світухов) за позивним “Святий”.

A test sketch: commander of the fire support company of the 49th OMBr Artur Asadov (Svitukhov) call sign “Saint”

Commander of the fire support company of the 49th OMBr Artur Asadov (Svitukhov). Lenskiy.org

За мирного життя Артур був співробітником Ukrainian Film Division. Про загибель захисника 9 квітня  повідомив український кінорежисер та продюсер Любомир Левицький.
Артур у своєму останньому інтерв’ю розповів, що виріс у сім’ї військовослужбовців. З 15 років він навчався у військовому ліцеї. Боєць розповідає, що у 2015 році отримав тяжку контузію, коли у складі добровольчої групи воював в зоні АТО. “Святий” зізнався, що його батько живе у тимчасово окупованому Донецьку та активно підтримує “ДНР”. Крім того, з 2017 року чоловік працює у там у штабі.
Ще у своїй розповіді Артур наполягав, що потрібно жити тут і зараз. Саме тому, коли у жовтні він отримав відпустку, то миттю одружився зі своєю коханою.

“Головне, щоб світло в вашому серці не погасло… Все інше можна полагодити”,

Артур Асадов

Commander of the fire support company of the 49th OMBr Artur Asadov (Svitukhov). Lenskiy.org

During his peaceful life, Artur was an employee of the Ukrainian Film Division. The Ukrainian film director and producer Lyubomyr Levytskyi reported on this death on April 9 of the defender.
In his last interview, Artur said that he grew up in a family of military personnel. From the age of 15, he studied at the military lyceum. The fighter says that in 2015 he received a severe concussion while fighting in the ATO zone as part of a volunteer group. “Svyatiy” admitted that his father lives in temporarily occupied Donetsk and actively supports the “DNR”. In addition, since 2017, the man has been working there in the headquarters.
Also in his interview, Arthur insisted that it is necessary to live here and now. That is why, when he received a leave in October, he immediately married his beloved.

“The main thing is that the light in your heart does not go out… Everything else can be fixed”

– Artur Asadov

Commander of the fire support company of the 49th OMBr Artur Asadov (Svitukhov). Lenskiy.org

Слава Україні! Героям слава! Glory to Ukraine! Glory to heroes!

7 Comments

 • 28.09.2020 Відповіcти

  Антон

  Огромное спасибо за столь своевременный материал, Андрей!

  Как раз раздумывал стоит ли на собственном опыте проверять проблематику sweet spot-а, но после вашего обзора окончательно решил, не стоит 🙂

  • 30.10.2020 Відповіcти

   Andrew Lensky

   Приветствую, хоть и с опозданием! Стоит, если есть кому исправить, так то ручка очень, как бы это сказать, технологически взвешенная, да и в обслуживании простая. Но Вы то и сами скоро это проверите:)

 • 19.03.2023 Відповіcти

  Max

  Sincere congratulations! A perfect review!

Leave a Comment

Error: Please check your entries!